Kategorie
Hauzerky

Klasické Hauzerky hlavně na pstruhy, ale úspěšně použitelné i na jiné  menší dravce.Tmavé vzory hlavně na pstruhy a do čisté vody, pestré barvy do vody zakalené nebo když jsou ryby aktivní. Olověné hlavičky jsou vlastní výroby a jsou chemicky upravené na tmavou barvu. Tím jsou zamezeny nežádoucí odlesky, které ryby v čisté vodě spíše odrazují. Jak jsem již psal úprava je chemická, takže žádná barva, která se po nárazu o dno odloupne. To je zásadní výhoda.

Hauzerky se osazují převážně trojháčkem. Dnes lze samozřejmě použít i trojháček bez protihrotu. Mám vyzkoušeny výborné bezprotihrotové trojháčky firmy Owner a velmi je doporučuji pro co nejmenší poškození ryb.

Použití jednoháčku nedoporučuji, nedrží v přímém směru. Pro jednoháček vyrábím jiný druh nástrahy vylepšený trubičkou pro zajištění pozice zvoleného háčku. Tyto nástrahy najdete pod kategorií trubičkových mušek.

Trojháčky nejsou součástí dodávky.

Doporučený způsob vedení je pomalé vláčení u dna s pozvedáváním prutu pro udělení pohybu nástraze. Pohyb nástraze musí vdechnout každý rybář sám. Fungují různé způsoby vedení od pomalého po supr rychlé pod hladinou pro lov bolenů.

Zobrazit:
Řadit podle: